Jerzy Butryn
Absolwent wydziału wokalnego PSM II st. we Wrocławiu oraz Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na wydziale wokalnym w klasie śpiewu prof. Bogdana Makala (dyplom z wyróżnieniem), obecnie student studiów doktoranckich. Stypendysta programu Erasmus w Hochschule für Musik Detmold w klasie śpiewu prof. Larsa Woldta.
Laureat I nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Franciszki Platówny we Wrocławiu, II nagrody w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Kijowie (Ukraina), II nagrody w Ogólnopolskim Konkursie im. K. Kurpińskiego we Włoszakowicach, III nagrody i nagrody specjalnej w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Kownie (Litwa), Nagrody Wydziału Kultury w Akademickim Konkursie Interpretacji Pieśni F. Chopina i R. Schumanna we Wrocławiu, finalista I Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Andrzeja Hiolskiego w Kudowie Zdrój.
Uczestniczył w kursach wokalnych w Dusznikach-Zdroju, Kursie Interpretacji Muzyki Kantatowej i Oratoryjnej w ramach Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans, w Kursie Mistrzowskim u prof. Teresy Żylis-Gary, Andrzeja Dobbera, prof. Anity Garancy, prof. Valeryego Buymistra, prof. Sabiny Martinaityte i prof. Zdzisława Krzywickiego. Uczestnik Programu Kształcenia Młodych Talentów – Akademia Operowa w ramach European Network of Opera Academies w Teatrze Wielkim w Warszawie. Występował w salach filharmonii w Kieler Schloss, Wrocławiu, Łodzi, Krakowie, Jeleniej Górze, Rzeszowie, Częstochowie i Kaliszu, w ramach Festiwalu BBC Proms (Royal Albert Hall) w Londynie, Schleswig-Holstein Musik Festiwal w Kiel, Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans, Leo Festiwal we Wrocławiu oraz Festiwalu Moniuszkowskiego w Kudowie-Zdroju.
Współpracował z Paulem McCreeshem, Łukaszem Borowiczem, Rubenem Silvą, Tadeuszem Wojciechowskim, Benjaminem Baylem, Stanisławem Gałońskim, Jerzym Salwarowskim, Włodzimierzem Szymańskim, Przemysławem Stanisławskim, Roberto Skolmowskim, Ernstem Kovacicem.
Od początku powstania współtworzył zespół Collegium Zieleński, z którym nagrał Offertoria i Communiones Mikołaja Zieleńskiego (nagrodzone Złotym Orfeuszem Academie du Disque Lyrique we Francji i Fryderykiem w kategorii Muzyka Dawna). Współpracuje także z zespołami muzyki dawnej Capella Cracoviensis, Capella Viridimontana, Collegio di Musica Sacra, Teatrem Lalek we Wrocławiu oraz Chórem NFM, z którym odbył wiele koncertów w kraju i za granicą, a także brał udział w nagraniach: H. Berlioz – Grande messe des morts, F. Mendelssohn-Bartholdy – Eliasz (nagroda Diapason d'Or de l’Année) oraz B. Britten – War Requiem (nagroda „BBC Music Magazine” w kategorii muzyka chóralna roku). Ma na swoim koncie wiele koncertów w kraju i za granicą, zarówno z repertuarem oratoryjnym, operowym, pieśniarskim, jak i również muzyki cerkiewnej. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Wrocławia.
Jadwiga Postrożna
Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Doktor sztuki w dziedzinie wokalistyki. Brała udział w kursach mistrzowskich w Polsce i za granicą gdzie pod kierunkiem m. in. Heleny Łazarskiej i Teresa Żyli-Gary doskonaliła swój wokalny warsztat.
Laureatka m.in. I nagrody na II Międzynarodowym Konkursie im Andrzeja Hiolskiego (2013), I nagrody na IV Konkursie Wokalnym im. Haliny Halskiej (2007), II nagrody na I Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Jana Kiepury (2013), III nagrody na XIV Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (2011), finalistka Międzynarodowego Konkursu Wokalnego dla Młodych Śpiewaków Operowych im. Borisa Christoffa w Sofii (2009) oraz VII Konkursu Moniuszkowskiego w Warszawie (2010), a także wielu innych wyróżnień i nagród. Za szczególne osiągnięcia artystyczne otrzymała wielokrotnie stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także Małopolskiej Fundacji Stypendialnej.
Debiutowała na scenie Opery Dolnośląskiej w 2005 roku partią III Damy w operze „Czarodziejski Flet” W.A. Mozarta. Współpracuje m.in. Filharmonią Kaliską, Operą Bałtycką w Gdańsku, Teatrem Muzycznym „Capitol”. Na scenie tych teatrów można ją było oglądać m.in. w: operze ”The Little Sweep” B. Brittena, "Jaś i Małgosia” E. Humperdincka, „Baron Cygański” J. Straussa, „Czarodziejski Flet” W.A. Mozarta oraz w wielu innych mezzosopranowych rolach.
Brała udział w festiwalach m.in: Vratislavia Cantans, Sommerfestsiepl w Xanten, Letnim Festiwalu Operowym w Krynicy-Zdroju oraz Festiwalu Pieśni Kompozytorów Polskich w Warszawie.
W jej repertuarze oratoryjnym znajdują się partie altowe oraz mezzosopranowe z dzieł największych kompozytorów tego gatunku. Koncertowała m.in. w Bułgarii, Rosji, Chinach, Niemczech, Austrii, Słowacji, Węgrzech, Szwajcarii.
Od wielu lat współpracuje z Chórem Mieszanym Canticum Iubilaeum z Limanowej oraz Chórem Ars Cantandi z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu śpiewając partie solowe, a także prowadząc warsztaty wokalne.
Współpracuje z wieloma znanymi dyrygentami i reżyserami z Polski i Niemiec, a także współpracuje z agencją artystyczną „Pro Musica” we Wrocławiu.
Od roku 2011 jest solistką Opery Wrocławskiej. Na deskach tego teatru można ją zobaczyć m.in. w roli Kończakowny w megawidowisku „Kniaź Igor” A. Borodina, III Damy w "Czarodziejskim flecie” W.A. Mozarta, Flory w „Traviacie” G. Verdiego, Ulryki w superwidowisku „Bal Maskowy” G. Verdiego, Frumy Sarah w „Skrzypku na dachu” J. Bock`a, Santuzzy w „Cavallerii Rusticanie” P. Mascagniego, Niani w „Borysie Godunowie” M. Musorgskiego, a także Dalili w „Samsonie i Dalili” C. Saint-Seansa i innych.
Przemysław Borys
Solista Opery i Filharmonii Podlaskiej. Absolwent Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie śpiewu solowego prof. B. Makala (pod którego kierunkiem na tej uczelni kontynuuje obecnie naukę na studiach doktoranckich) oraz Universität Mozarteum w Salzburgu w klasie prof. E. Wilke. Stypendysta programu Erasmus w Hochschule für Musik Carl Maria von Weber w Dreźnie. Artysta wyróżniony został wieloma prestiżowymi nagrodami, m.in. Grand Prix w III Międzynarodowym Konkursie Młodych Śpiewaków w Kownie, Nagrodą Specjalną w Konkursie Wokalnym im. J., E. i J. Reszków w Częstochowie czy „Bursztynową Struną” na I Festiwalu Włoskiej Muzyki Operowej „Belcanto Per Sempre” we Włocławku. Jest finalistą licznych konkursów – w tym Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Martinelli-Pertile w Montagnana (Padwa) czy Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „L’Orfeo di Claudi o Monteverdi” w Weronie. Współpracował ze znakomitymi dyrygentami, koncertując w kraju i za granicą– m.in. w Niemczech, Austrii, Holndii, Włoszech, Rumunii i Chinach. Na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej występuje w następujących produkcjach operowych i musicalowych: „Czarodziejski flet” W.A. Mozarta (reż. J. Marszewski), „Traviata” G. Verdiego, „Straszny dwór” S. Moniuszki, „Korczak” Ch. Williamsa oraz „Skrzypek na dachu” J. Bocka (reż. R. Skolmowski), a także „Upiór w operze” A. Lloyda Webbera (reż. W. Kępczyński).
ze strony OiFP w Białymstok